Yönetim Kurulu

Dr. Ahmet Genç

Dr. Ahmet Genç

Yönetim Kurulu Başkanı

Ahmet Genç, 1960 yılında Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1984 yılında mezun oldu. 1985 -1990 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı Banka ve Kambiyo Genel Müdürlüğü Bankacılık Dairesi'nde uzman yardımcısı ve uzman olarak görev yaptı. 1990 yılında, İngiltere'de bir yıl süreli sigorta ve reasürans eğitimi aldı. Yüksek lisansını 1993-1995 yılları arasında Northeastern Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde tamamladı.

 

1997 yılında, Hazine Müsteşarlığı Banka ve Kambiyo Genel Müdürlüğü’nden Sigortacılık Genel Müdürlüğü'ne Şube Müdürü olarak geçiş yaptı ve 1998 yılında Daire Başkanı oldu. 2002 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü’nde doktorasını tamamladı. Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nde 2002-2004 yılları arasında Genel Müdür Yardımcısı, 2004-2007 yılları arasında Genel Müdür Vekili, 2007-2015 yılları arasında Genel Müdür olarak görev yapan Ahmet Genç, 2015 yılında Hazine Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı.

 

Son yıllarda sigortacılıkla ilgili olarak oluşturulan Sigorta Bilgi Merkezi, Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM), Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) gibi kurum ve kuruluşlarda kurucu yönetim kurulu/komitesi üyesi ya da başkan olarak görev yapan Dr. Ahmet Genç, 3 Haziran 2021 tarihinden itibaren Türk Reasürans A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlık görevini yürütmektedir.

Ayşe Dilbay

Ayşe Dilbay

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Ayşe Dilbay, 1961 yılında Ankara’da doğdu. 1979 yılında Maliye Bakanlığında göreve başladı. 1983 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu.

 

1985 yılında vergi denetmenliği, 1989 yılında şube müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2003 yılında Gelirler Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı görevine atandı. Gelirler Genel Müdürlüğünün yeniden yapılanması ile Gelir İdaresi Başkanlığı Daire Başkanlığı görevine getirildi. 2016 yılında Gelir İdaresi Başkan Yardımcılığına atanan ve halen bu görevine devam eden Ayşe Dilbay, 3 Haziran 2021 tarihinden itibaren Türk Reasürans A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

 

Ahmet Deniz

Ahmet Deniz

Yönetim Kurulu Üyesi

Ahmet Deniz, 1966 yılında Mersin’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1988 yılında mezun oldu. İngiltere’de bir yıl süreli dil eğitimi aldı. Daha sonra farklı il ve ilçelerde Kaymakamlık, vali yardımcılığı ve valilik görevlerinde bulundu.

 

6 Eylül 2022 tarihinden itibaren Türk Reasürans A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

Mustafa Cüneyd Düzyol

Mustafa Cüneyd Düzyol

Yönetim Kurulu Üyesi

19 Eylül 1964'te İzmir'de doğan Düzyol, 1988 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Kısa bir süre özel sektörde tasarım mühendisi olarak çalıştıktan sonra aynı yıl içinde DPT'de göreve başladı. 1989 yılında yarışma sınavıyla Uzman Yardımcısı ünvanı kazandı. 1992 yılında İngiltere'de East Anglia Üniversitesinde “Kalkınma Ekonomisi” dalında diploma çalışmasını tamamladıktan sonra “Bina İnşaat sektörü ve 1990-2010 Dönemi İçin İhtiyaç tahmini” konulu uzmanlık tezi ile 1993 yılında Planlama Uzmanlığına atandı. 1995-1996 döneminde ABD'de Illinois Üniversitesinde “Ekonomi Politikası” dalında yüksek lisans derecesini aldı. 1996 yılı başından itibaren DPT-İktisadi Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü, Proje, Yatırımları Değerlendirme ve Analiz Dairesi Başkanlığında uzman ve projecilik eğitmeni olarak görevine devam etti. 1999 yılında aynı daireye başkan olarak atandı. 2003-2009 yılları arasında DPT-İktisadi Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürü olarak görevi yapan Düzyol, 2009 yılı Eylül ayında DPT Müsteşar Yardımcısı olarak atandı. 2011 yılında DPT’nin yeniden yapılandırılarak Kalkınma Bakanlığı’na dönüştürülmesi sonrasında da Bakanlıkta Müsteşar Yardımcısı olarak görevine devam etti. 2 Aralık 2014 tarihinde Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı olarak atanan Düzyol, bu görevini sürdürdüğü sırada 22 Eylül 2015-24 Kasım 2015 tarihleri arasında 63. Hükümette Kalkınma Bakanı olarak görevlendirildi. Bakanlık görev süresinin dolmasıyla tekrar Kalkınma Bakanlığı müsteşarlığı görevine dönen Düzyol, bu görevini Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiş süreci sonrasına kadar devam ettirdi. Halen aynı ünvanla İçişleri Bakanlığı mensubu olarak görev yapmaktadır.


2011-2018 yılları arasında çeşitli dönemlerde; Kalkınma Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Üyeliği, Ziraat Portföy AŞ. Yönetim Kurulu Üyeliği, Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, BM İstanbul Kalkınmada Özel Sektör Merkezi Yönetim Kurulu Eş Başkanlığı görevleri ile üst düzey görevleri nedeniyle kamuda çok çeşitli kurul ve komisyonlarda başkanlık ve üyelik görevleri de yapan Düzyol, kalkınma planları, sektörel programlar, bölgesel gelişme planları, orta vadeli ekonomik programlar, yıllık programlar, kamu yatırım programları, sektörel ve tematik strateji ve eylem planlarının tasarımı ve hazırlanması, KÖİ projeleri de dahil olmak üzere her alandaki kamu yatırım projelerinin planlanması ve analizi, Proje Döngüsü Yönetimi konularında kamu kuruluşlarına yönlendirici eğitimlerin verilmesi, kalkınma konularında uluslararası finans ve kalkınma kuruluşları ile ilişkilerin ve müzakereler, hedefe yönelik proje planlaması ve katılımcı moderasyon teknikleri vb. konularda tecrübeye sahiptir. “Kamu Yatırımlarının Planlanması ve Analizi” adlı kitabın ortak yazarı olan Düzyol’un proje döngüsü yönetimi alanında çeşitli makaleleri de bulunmaktadır. Düzyol evli ve iki kız babasıdır.

Selva Eren

Selva Eren

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

Selva Eren, 1975 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 2001-2003 yılları arasında San Diego State University’de yüksek lisans yaptı.

 

2003-2008 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde kariyerine başladı ve girişimci olarak devam etti.

 

2009 yılında sigorta sektörüne giriş yaptı ve reasürans alanında uzmanlaştı. Bu doğrultuda Rönesans Reasürans ve Sigorta Brokerlik A.Ş. şirketini kurdu. 2016-2018 yılları arasında Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği'nde yönetim kurulu üyesi oldu. 2017 yılında da Temiz Enerji Ajansı'nın kurucu ortağı oldu ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.

 

6 Eylül 2019 tarihi itibarıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Türk Reasürans A.Ş.'ye genel müdür olarak atanan Selva Eren, halen Türk Reasürans A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev almaktadır. Selva Eren aynı zamanda Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu Üyeliğini ve Özel Riskler Yönetim Merkezi’nin Yönetim Kurulu üyeliğini yürütmektedir.

Hakkımızda daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Hemen bize ulaşın.