İcra Kurulu

Selva Eren

Selva Eren

Genel Müdür

Selva Eren, 1975 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 2001-2003 yılları arasında San Diego State University’de yüksek lisans yaptı.

 

2003-2008 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde kariyerine başladı ve girişimci olarak devam etti.

 

2009 yılında sigorta sektörüne giriş yaptı ve reasürans alanında uzmanlaştı. Bu doğrultuda Rönesans Reasürans ve Sigorta Brokerlik A.Ş. şirketini kurdu. 2016-2018 yılları arasında Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği'nde yönetim kurulu üyesi oldu. 2017 yılında da Temiz Enerji Ajansı'nın kurucu ortağı oldu ve yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.

 

6 Eylül 2019 tarihi itibarıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Türk Reasürans A.Ş.'ye genel müdür olarak atanan Selva Eren, halen Türk Reasürans A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev almaktadır. Selva Eren aynı zamanda Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu Üyeliğini ve Özel Riskler Yönetim Merkezi’nin Yönetim Kurulu üyeliğini yürütmektedir.

Erdal Turgut

Erdal Turgut

Genel Müdür Yardımcısı - Finans, Hazine ve Fon Yönetimi ve Hukuk

Erdal Turgut 1971 yılında İstanbul’da doğdu. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1998 yılında Anadolu Sigorta’da kariyerine başlamıştır.

 

2000 yılına kadar Muhasebe ve Mali İşler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Reasürans Muhasebesi Bölümü’nde görev almasının ardından, şirket içi yeni yapılanma süreci kapsamında bölümü ile birlikte Reasürans Müdürlüğü bünyesine geçmiştir. Reasürans muhasebesi başta olmak üzere, reasürans anlaşmalarının akdedilmesi, operasyonları, yurt içi ve yurt dışı reasürans kabulleri alanlarında 15 yıl süren çalışmalarının ardından Satın Alma, Destek ve İnşaat Emlak Bölümü'ne müdür olarak atanmıştır.

 

Genel Müdürlük ve Bölge Müdürlükleri'nin yeniden yapılandırılmaları, satın alma süreçlerinin merkezileştirilmesi gibi operasyonları yöneten Erdal Turgut, Anadolu Sigorta’daki 21 yıllık tecrübenin ardından 6 Eylül 2019 tarihi itibariyle Türk Reasürans A.Ş.’de Finansal Raporlama ve Muhasebe, Teknik Muhasebe, Yapılandırılmış Reasürans Çözümleri, Hazine ve Fon Yönetimi, Hukuk bölümlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Çağrı Çulha

Çağrı Çulha

Genel Müdür Yardımcısı - Retrosesyon, Havuz Yönetimi, Kurumsal Çözümler ve Sorumluluk İhtiyari Reasürans, Risk Mühendisliği ve Hasar Yönetimi

Çağrı Çulha 1981 yılında İzmir’de doğdu. 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden lisans, 2007 yılında Denizcilik Fakültesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü’nde master yaptı.

 

Kariyerine 2006 yılında AON Risk Yönetimi bölümünde yönetici olarak başlayan Çağrı Çulha, 2009-2012 yılları arasında sırasıyla İngiltere’de HSBC Sigorta Brokerliği’nde daha sonra da SSL Sigorta Brokerliği’nde broker olarak görev aldı. İngiliz Sigorta Enstitüsü’nde sigortacılık diploması alan Çağrı Çulha, 2012-2017 yılları arasında Willis Towers Watson şirketinde müdür yardımcılığı ve 2017-2019 yılları arasında BMS Group’ta bölüm yöneticisi görevlerinde bulundu.

 

6 Eylül 2019 tarihi itibariyla Türk Reasürans A.Ş. ’de Retrosesyon, Havuz Yönetimi, Kurumsal Çözümler ve Sorumluluk İhtiyari Reasürans, Risk Mühendisliği ve Hasar Yönetimi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Ebru Kır

Ebru Kır

Genel Müdür Yardımcısı - Trete Kabulleri ve Yangın ve Mühendislik İhtiyari Reasürans

Ebru Kır, 1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 2022 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü, Sigortacılık Bölümü’nde yüksek lisans programını tamamladı.

 

1998 yılında Yapı Kredi Sigorta A.Ş. Finansman Bölümü’nde kariyerine başlayan Ebru Kır, sırasıyla 2002 yılında TEB Sigorta A.Ş. (Zurich Sigorta A.Ş.) Reasürans ve Dış İlişkiler Bölümü’nde Uzman, 2006 yılında Fiba Sigorta A.Ş. (Sompo Sigorta A.Ş.) Reasürans ve Özel Riskler Bölümü’nde Sorumlu olarak görev aldı. 2009-2013 yılları arasında Halk Sigorta A.Ş. Reasürans ve Özel Riskler Müdürlüğü’nde Müdür Yardımcısı, 2013-2020 yılları arasında Direktör olarak görevine devam etti. Bu görevler süresince trete reasüransı, ihtiyari reasürans ve özel riskler alanlarında çalışmalar sağladı.

 

Ebru Kır, 13.06.2020 tarihi itibarıyla Türk Reasürans A.Ş.’de Yurt İçi Trete Kabulleri, Yangın ve Mühendislik İhtiyari Reasürans birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Ali Sertaç Canal

Ali Sertaç Canal

Genel Müdür Yardımcısı - Özel Riskler Yönetim Merkezi, İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi, Kurumsal İletişim, Satın Alma ve İdari İşler

Ali Sertaç Canal 1978 yılında İstanbul’da doğdu. 2004 yılında Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 2011 yılında Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

 

Kariyerine 2005 yılında Milli Reasürans T.A.Ş.’de memur olarak başlayan Ali Sertaç Canal, 2008-2012 yılları arasında Coface Sigorta’da yönetmen olarak görev aldı. Aynı yıl Euler Hermes Sigorta’da ticari tahsis yönetici olarak göreve başlayan Ali Sertaç Canal, 2014 yılına kadar bu görevini sürdürdü. 2014-2018 yılları arasında çeşitli broker firmalarda finansal sigortalar alanında faaliyet gösterdi. 2018-2020 yılları arasında Halk Sigorta A.Ş.’de finansal sigortalar direktörü olarak çalıştı.

 

Evli olan Ali Sertaç Canal, Temmuz 2020 tarihi itibariyle Türk Reasürans A.Ş.'de Özel Riskler Yönetim Merkezi direktörü olarak görev almış ve Nisan 2022 tarihinde Özel Riskler Yönetim Merkezi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.  Ocak 2023 itibarıyla Özel Riskler Yönetim Merkezi, İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetimi, Kurumsal İletişim ve Satın Alma ve İdari İşler’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.

Hakkımızda daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Hemen bize ulaşın.