Yerli ve milli modelleme platformu hazırladık

Yerli ve milli modelleme platformu hazırladık

Türk Reasürans Genel Müdürü Selva Eren, Katastrofik Modelleme Platformu-CATMOD’un tanıtımında konuştu. Eren, “Katastrofik risklerin yönetim kalitesine ilişkin sorumluluk hissettik. Dünyadaki örnekleri kadar konusuna hakim ekip kurarak, yetkinlik merkezini sektörümüze kazandırdık. CATMOD adını verdiğimiz bu platformun, ülkemiz uzmanlarının hazırladığı, ülkemize özel denklemler ve metodlar üzerinden en doğru sonuçları üretmesini hedefledik” dedi.

Türk Reasürans Genel Müdürü Selva Eren, Katastrofik Modelleme Platformu-CATMOD’un 2023 yılından itibaren aktif olarak kullanıma başlanacağını açıkladı. Türk Reasürans tarafından düzenlenen Katastrofik Modelleme Platformu-CATMOD tanıtım toplantısı, 13 Mayıs tarihinde Hazine ve Maliye Bakanlığı İstanbul Vergi Denetim Kurumu Hizmet Binasında gerçekleştirildi. Toplantıya, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Murat Zaman ve sigorta sektörünün temsilcileri de katıldı.

Toplantıda konuşan Selva Eren, Türk Reasürans olarak sektörün beklediği katastrofik risklerin yönetim kalitesine ilişkin sorumluluk hissettiklerini ve bu konuda uzmanlaşmak gerektiğini düşündüklerini belirterek, “En az dünyadaki örnekleri kadar konusuna hâkim bir ekip kurarak, bu yetkinlik merkezini sektörümüze kazandırmayı amaçladık. CATMOD adını verdiğimiz bu platformun, ülkemiz uzmanlarının hazırladığı, ülkemize özel denklemler ve metodlar üzerinden en doğru sonuçları üretmesini hedefledik. Bugün itibarıyla deprem tehlikesi hesaplamalarımızda doğrulamalarımızı tamamladık. 2023 yılı yenilemelerimizde platformumuzu aktif olarak kullanmayı hedefliyoruz” dedi.

Sigorta Gazetesi - 14.05.2022

Haberi Oku

 

Hakkımızda daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Hemen bize ulaşın.