Finansta Küresel Türk Markası Yolda

Finansta Küresel Türk Markası Yolda

Türk Reasürans A.Ş., tüm dünyaya "güvence" ihraç edecek. Genel Müdür Selva Eren, "İstanbul Finans Merkezi’nden doğan ilk global marka olarak anılmayı hedefliyoruz" dedi.

Türk Reasürans A.Ş. Genel Müdürü Selva Eren, Türk Reasürans’ın global marka olması yönünde vizyonlarının bulunduğunu belirterek, "Hatta daha iddialı bir şekilde dile getirmek gerekirse, İstanbul Finans Merkezi’nden doğan ilk global marka olarak anılmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde Türk Reasürans’ı "güvence ihraç eder" konumda göreceğiz" dedi.

Eren, Türk Reasürans’ın kurulması için gerekli sermayenin Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından sağlandığını anımsattı.

Kırılganlık azalıyor

Türk Reasürans A.Ş.’nin, Yeni Ekonomi Programı kapsamında, “ekonomik dengelenme” ve “sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme” hedeflerine Türk sigorta sektörü odağında katkı sağlayacağını aktaran Eren, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yurt içi kapasite artışı sağlayarak kritik bir gerekliliği yerine getirdiklerini vurgulayarak AA’ya şöyle konuştu:

“Bu yolla, sektörün global reasürans gelişmeleri karşısındaki kırılganlığını azaltıyor. Kuruluşumuzun üzerinden çok kısa zaman geçmesine rağmen çok sayıda kritik paydaşla iş geliştirir konuma gelmemizi çok önemli bir başarı olarak değerlendiriyoruz.”

İddialı hedefler...

Eren, Tarım Sigortaları Havuzu’na reasürör olarak önemli bir payla iştirak ettiklerini belirterek, 2020 yılında çok yüksek meblağlı bir primi bu vesileyle yurt içinde tutacaklarını vurguladı. Türk Reasürans’ın aynı zamanda bir global marka olması yönünde vizyonlarının bulunduğunu aktaran Eren, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hatta daha iddialı bir şekilde dile getirmek gerekirse, İstanbul Finans Merkezi’nden doğan ilk global marka olarak anılmayı hedefliyoruz. Bu da Türk Reasürans’ın sadece yurt içinde kapasite sağlar bir kurum olmanın ötesine geçerek, uluslararası reasürans piyasalarında rekabet eden global bir oyuncu olmasından geçiyor. Önümüzdeki dönemde Türk Reasürans’ı ‘güvence ihraç eder’ konumda göreceğiz.”

Milliyet Gazetesi

Haberi görüntüle

Hakkımızda daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Hemen bize ulaşın.