Türk Reasürans Global Marka Olacak

Türk Reasürans Global Marka Olacak

Türk Reasürans A.Ş. Genel Müdürü Selva Eren, Türk Reasürans'ın global marka olması yönünde vizyonlarının bulunduğunu belirterek. "İstanbul Finans Merkezi'nden (İFM) doğan ilk global marka olarak anılmayı hedefliyoruz" dedi.

Sigortacılık Kanunu'nda yapılan düzenleme ile sektörün reasürans ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yapmak üzere 6 Evlül 2019 itibarıyla faaliyete geçtiklerini hatırlatan Eren, "Çok hızlı bir biçimde kadromuzu oluşturduk, organizasyonumuzu hayata geçirdik, uluslararası toplantılara katıldık ve bizim retrosesyon dediğimiz arka plan anlaşmalarımızı gerçekleştirdik" dedi.

PRİMLER İÇERDE KALACAK

Türk Reasürans A.Ş.'ye neden ihtiyaç duyulduğu sorusu üzerine şunları kaydetti: "İki temel varoluş nedenimiz var. Birincisi, yurt içindeki reasürans kapasitesini artırarak sigorta sektörünün gelişimine katkıda bulunmak. İkincisi ise yurt dışına giden reasürans primlerini yurt içinde tutmak. Bugün çok sayıda sigorta şirketi ülkemizde faaliyetlerini sürdürüyor, reasürans korumasını ise yurt dışından alıyor. Buna bir çeşit "güvence ithalatı da" diyebiliriz. Eren, kuruldukları yıl itibarıyla Tarım Sigortaları Havuzuna reasürör olarak önemli bir payla iştirak ettiklerini belirterek. 2020 yılında çok yüksek meblağlı bir primi bu vesileyle yurt içinde tutacaklarını, ilk faaliyet yılının kapanmasına müteakip, varoluş nedenlerine doğrudan hizmet eder hale gelmiş olmaları yönünden bu girişimin kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı. Türk Reasürans'ın, İstanbul Finans Merkezi'nden doğan ilk global marka olmasını hedeflediklerini belirten Genel Müdür Eren, "Güvence ihraç edeceğiz" dedi.

Sabah Gazetesi

Haberi görüntüle

Hakkımızda daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Hemen bize ulaşın.