DASK’ın Teknik İşleticiliği Türk Reasürans’ta

DASK’ın Teknik İşleticiliği Türk Reasürans’ta

DASK'da Bayrak Değişimi

17 Ağustos 1999’da meydana gelen Marmara depreminden 1 yıl sonra kurulan Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) 2O yıllık tarihinde önemli bir kilometre taşı daha geride bırakıldı.

DASK’ın teknik işleticiliği Eureko Sigorta’dan Türk Reasürans’a devredildi. Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı bir kamu kurumu olan ve teknik işleticisi 5 yılda bir ihale yoluyla belirlenen DASK; son 3 dönemdir faaliyetlerini Eureko Sigorta’nın teknik işleticiliğinde sürdürüyordu. Eureko Sigorta’nın 15 yıllık görev süresinin ardından 8 Ağustos 2020 itibariyle DASK’ın teknik işleticiliğini Türk Reasürans üstlendi. DASK’ın teknik işleticiliğinin Eureko Sigorta’dan Türk Reasürans’a devredilmesine yönelik 23 Haziran’da basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Türk Reasürans Genel Müdürü Selva Eren, Eureko Sigorta Genel Müdürü Uco Pieter Vegter ve DASK Koordinatörü İsmet Güngör katıldı.

Hürriyet Gazetesi, 24.07.2020

Haberi Oku

_____________

DASK’ın İşleticiliği Türk Reasürans’ta

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) teknik işleticiliği Eureko Sigorta’dan Türk Reasürans’a devredildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı bir kamu kurumu olan ve teknik işleticisi 5 yılda bir ihale yoluyla belirlenen DASK, son 3 dönemdir faaliyetlerini Eureko Sigorta’nın teknik işleticiliğinde sürdürüyordu. Eureko Sigorta’nın 15 yıllık görev süresinin ardından 8 Ağustos 2020 itibariyle DASK’ın teknik işleticiliğini Türk Reasürans üstlenecek.

Milliyet Gazetesi, 24.07.2020

Haberi Oku

_____________

DASK Türk Reasürans’a Geçti

Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nun (DASK) işletmesi Eureko Sigorta'dan Türk Reasürans'a geçti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'na bağlı olan DASK'ın teknik işleticilik devrinin basın toplantısında konuşan Genel Müdür Selva Eren, "DASK'ın kuruluşundan bu yana elde ettiği başarıyı ve halkımızın bu kuruma olan güvenini daha da ileriye taşıyacak projeleri hayata geçirmeye hazırız. Bunlardan ilki olan Katastrofik Risk Modelleme Platformu, dünya sigorta ve reasürans sektörüne de hizmet verecek nitelikte global bir yazılım olarak tasarlandı. Bir diğer projemiz de Olağanüstü Deprem Hasar Yönetimi üzerine. Deprem Öncesi Hasar Önleyici ve Azaltıcı tedbirleri hayata geçirirken, DASK poliçesi bulunmayan konut kalmaması için çalışacağız" dedi.

Sabah Gazetesi, 24.07.2020

Haberi Oku

_____________

Hedef DASK Poliçesiz Konut Bırakmamak

Türk Reasürans A.Ş. Genel Müdürü Selva Eren, 8 Ağustos'ta teknik işleticiliğini üstlendikleri DASK'ta gerçekleştirecekleri projelerle Türkiye'de DASK'sız konut bırakmamayı hedeflediklerini söyledi. 

Hayatımız Sigortalı Dergisi, 01.08.2020

Haberi Oku

Hakkımızda daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? Hemen bize ulaşın.